Všetky kategórie
ENEN

CXNUMXHXNUMX

Etylénoxid (EO)

Etylénoxid je toxická látka, ktorá sa predtým používala na výrobu biocídov. Etylénoxid je horľavý a výbušný, takže nie je ľahké ho prepravovať na veľké vzdialenosti. Je široko používaný v umývacom, farmaceutickom, tlačiarenskom a farbiarskom priemysle. V chemickom priemysle sa môže použiť ako východiskový prostriedok pre čistiace prostriedky. Americký chemik Lloyd Hall patentoval v roku 1938 metódu sterilizácie etylénoxidom na konzervovanie korenia, metódu, ktorá sa používa dodnes.

dotaz
 • Prehľad
 • Využitie
 • FAQ
 • dotaz
 • Súvisiace produkty
Etylénoxid (EO)
Etylénoxid (EO)
Etylénoxid (EO)
Etylénoxid (EO)
Etylénoxid (EO)
Etylénoxid (EO)
Proces

1. Chlórhydrinácia: Prvý prechod etylén a plynného chlóru do vody, aby sa vytvoril 2-chlóretanol, a potom zreagujte alkálie (zvyčajne vápenné mlieko) s 2-chlóretanolom za vzniku etylénoxid.

2. Oxidácia: Použitím vzduchu alebo kyslíka s koncentráciou vyššou ako 95 % (objemových) ako oxidačného činidla sa etylénoxid pripravuje tromi procesmi reakcie, regeneráciou etylénoxidu a rafináciou etylénoxidu.

Mesačný plniaci výkon skvapalneného plynu Jinhong etylénoxid (100% čistý EO, EO:CO2 zmiešaný plyn) pre valec sterilizácia je nad 200 ton.

Plyn Etylénoxid
CAS č. 75-21-8
Čistota ≥ 99%
použitie
 • lekársky
  lekársky

  Etylénoxid má baktericídny účinok, nekoroduje kovy, nemá zvyškový zápach a dokáže zabíjať baktérie (a ich endospóry), plesne a huby, takže ho možno použiť na sterilizáciu niektorých predmetov, ktoré nevydržia sterilizáciu pri vysokej teplote a plynové baktericídy na materiálov. Etylénoxid sa široko používa na dezinfekciu zdravotníckych potrieb, ako sú obväzy, stehy a chirurgické nástroje.

 • Skladovanie potravín
  Skladovanie potravín

  Fumiganty na etylénoxid sa často používajú pri konzervácii obilnín a potravín.

 • Chemická syntéza
  Chemická syntéza

  Etylénoxid sa používa hlavne pri výrobe etylénglykolu (surovina pre polyesterové vlákna), syntetických detergentov, neiónových povrchovo aktívnych látok, nemrznúcich prostriedkov, emulgátorov a etylénglykolových produktov, ako aj pri výrobe zmäkčovadiel, mazív, gumy a plastov atď. Široko sa používa v praní a farbení, elektronike, medicíne, pesticídoch, textile, papierenskom priemysle, automobiloch, prieskume a rafinácii ropy a mnohých ďalších oblastiach.

Často kladené otázky
 • Otázka: Akú špecifikáciu môžete dodať?

  Pomer plynu: EO: 100% Valec: 400L/800L Balenie: Plynové fľaše zvárané z nehrdzavejúcej ocele

  Pomer plynu: EO: 100% Valec: 15L/20L/40L Balenie: Plynové fľaše zvárané z nehrdzavejúcej ocele alebo plynová fľaša z hliníkovej zliatiny

  Pomer plynu: EO/CO2: 70%/30% Fľaša: 400L/800L Balenie: Plynové fľaše zvárané z nehrdzavejúcej ocele

  Pomer plynu: EO/CO2: 80%/20% Fľaša: 400L/800L Balenie: Plynové fľaše zvárané z nehrdzavejúcej ocele

  Pomer plynu: EO/CO2: 90%/10% Fľaša: 400L/800L Balenie: Plynové fľaše zvárané z nehrdzavejúcej ocele

 • Aké sú použitia etylénoxidu?

  Etylénoxid je širokospektrálny vysokoúčinný plynový baktericídny dezinfekčný prostriedok. Má silnú penetračnú schopnosť pre dezinfikované predmety, môže dosiahnuť hlbokú časť predmetov a môže zabiť niekoľko patogénnych mikroorganizmov. Plyn aj kvapalina majú silný antimikrobiálny účinok. Pretože plyn má silný účinok, často sa používa na dezinfekciu.

 • Aké sú nebezpečenstvá etylénoxidu?

  Etylénoxid je plynový dezinfekčný prostriedok, ktorý je vysoko toxický pre ľudské telo a môže u ľudí spôsobiť otravu. Dlhodobé vystavenie malému množstvu spôsobí syndróm neurasténie a autonómnu dysfunkciu.

 • Aké sú riziká etylénoxidu pre životné prostredie?

  EO je chemicky aktívny a môže podliehať sekundárnej transformácii v životnom prostredí. Jeho fotochemická reakcia spôsobí mestský fotochemický smog a spôsobí sekundárne znečistenie. Okrem toho je pre svoju vysokú toxicitu a sekundárne nebezpečenstvo pre životné prostredie zaradený do zoznamu toxických a škodlivých prchavých organických zlúčenín na kontrolu znečistenia ovzdušia v krajinách po celom svete.

dotaz
Súvisiace produkty

Horúce kategórie