Všetky kategórie
ENEN

Ar

argón

Argon is one of the most common carrier gases in gas chromatography. Argon is used as a carrier gas in sputtering, plasma etching and ion implantations, and as a blanket atmosphere in crystalrast.*Due to market variability and unique gas requirements, we may not be able to provide a fixed pricelist. We warmly invite you to share your gas quantity and packaging requirements, enabling us to tailor a quote for you.

dotaz
 • Prehľad
 • Využitie
 • FAQ
 • dotaz
 • Súvisiace produkty
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
argón
Proces

Najčastejším zdrojom argón je zariadenie na separáciu vzduchu. Vzduch obsahuje cca. 0.93 % (obj.) argónu. Surový prúd argónu obsahujúci až 5 % kyslík sa odvádza z hlavnej kolóny na separáciu vzduchu cez sekundárnu kolónu („bočné rameno“). Surový argón sa potom ďalej čistí, čím sa získajú rôzne požadované komerčné kvality. Argón môže byť tiež regenerovaný z prúdu výfukových plynov amoniak rastliny.

Plyn argón
CAS č. 7440-37-1
Čistota ≥ 99.99%
použitie
 • Elektrické zváranie
  Elektrické zváranie

  Jednou z najbežnejších aplikácií argónu, či už čistého alebo v rôznych zmesiach, je ako ochranný plyn pri oblúkovom zváraní.

 • sklo
  sklo

  Argón sa používa ako izolačný plyn vo vysokoúčinných viacvrstvových oknách na zlepšenie tepelnej izolácie.

 • oceľ
  oceľ

  Argón sa tiež používa v železiarskom a oceliarskom priemysle na zabránenie oxidácii roztavených kovov a zliatin a na odplynenie a odsírenie roztavenej ocele a železných kúpeľov.

 • lekársky
  lekársky

  Farmaceutický priemysel používa argón na vytesnenie kyslíka v hornej časti nádob na intravenózne lieky, čím sa predlžuje životnosť produktu. Tekutý argón sa používa v kryochirurgii, napr. pri kryoablácii na ničenie rakovinových buniek.

 • vína
  vína

  Argón sa používa na konzerváciu vína na odstránenie vzduchu ťažším argónom, na zabránenie oxidácii a predĺženie kvality produktu pri otvorených fľašiach a sudoch.

 • Spracovanie kovov
  Spracovanie kovov

  Argón sa používa, často v zmesi s vodíkom, ako ochranná atmosféra na tepelné spracovanie určitých kovov, najmä tých, ktoré sú náchylné na nitridáciu pri spracovaní v atmosfére na báze dusíka. To zahŕňa nehrdzavejúce ocele a mnoho rôznych špecializovaných, a teda malých aplikácií.

Často kladené otázky
 • Aká je čistota vášho argónového plynu? Do ktorých odvetví vo všeobecnosti dodávate?

  Poskytujeme vysoko čistý argónový plyn, s najvyššou čistotou dosahujúcou 6N (99.9999%). Naši zákazníci sú v odvetviach, ako sú elektronické polovodiče, zdravotníctvo a výskum, ktoré vyžadujú stabilné a nepretržité dodávky s vysokým objemom dopytu po plyne.

 • Aké je minimálne množstvo objednávky (MOQ) pre váš argónový plyn?

  Náš argón má zvyčajne MOQ okolo 100 valcov. Predaj s jedným valcom nie je akceptovaný.

 • Môže byť váš argónový plyn použitý v zváracom a kovospracujúcom priemysle?

  určite. Vo všeobecnosti môžu byť plyny s vysokou čistotou vhodné pre priemyselné odvetvia s nižšími požiadavkami na čistotu a čistota potrebná pre priemysel zvárania a spracovania kovov nie je extrémne vysoká. Existuje však významný rozdiel v nákladoch medzi plynmi s vysokou a nižšou čistotou a cena je rozhodujúcim faktorom pri výbere plynu, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

 • Môžete poskytnúť tekutý argón?

  určite. Avšak vzhľadom na extrémne nízky bod varu tekutého argónu, ktorý je -195.8 stupňov Celzia (-320.4 stupňov Fahrenheita), je potrebné pri preprave na dlhé vzdialenosti vziať do úvahy ďalšie úvahy o odparovaní.

 • Môžete poskytnúť fľaše/dewarove nádoby/nádrže/trubkové prívesy na argón?

  Sme špecializovaný dodávateľ plynu a plyny sú naše primárne produkty. Vo všeobecnosti môžeme dodať argón vo valcoch alebo Dewarových nádobách spolu so samotným argónom. Akceptujeme aj cisterny alebo rúrkové návesy zákazníkov na plnenie v našom zariadení, ale nepredávame žiadne cisterny ani rúrkové návesy.

dotaz
Súvisiace produkty

Horúce kategórie