Všetky kategórie
ENEN

Generátor PSA dusíka


Generátor dusíka PSA je zariadenie na výrobu dusíka založené na technológii adsorpcie tlakovým výkyvom (PSA). Primárne sa používa na oddelenie vysoko čistého dusíka zo vzduchu a nachádza široké uplatnenie v priemysle, laboratóriách a medicínskych oblastiach. Technológia PSA Nitrogen Machine je veľmi vyspelá technológia a existuje už od 1970. rokov minulého storočia. V skutočnosti tisíce závodov PSA slúžia zákazníkom po celom svete.


dotaz
  • Prehľad
  • Popis
  • dotaz
  • Súvisiace produkty
Generátor PSA dusíka
Generátor PSA dusíka
Generátor PSA dusíka
Generátor PSA dusíka
Generátor PSA dusíka
Generátor PSA dusíka


Výrobný rozsah
Výstup N2 Čistota Tlak Teplota
50-500 Nm3/h 99%-99.99% 0-0.8MPa Teplota miestnostiNízka spotreba energie: 0.2-0.4kW.h/Nm3
Spotreba energie: 380V, trojfázové
Malá obsadená oblasť: PSA dusík výrobné zariadenie ako celok lyžina, kompaktná konštrukcia, malé rozmery.Rozmery niektorých modelov
50 Nm3/h 100 Nm3/h 150 Nm3/h ≥200 Nm3/h
4300 * 2300 * 2800 4900 * 2500 * 3100 8400 * 2100 * 3500 Navrhnuté podľa toho
Popis

Generátor dusíka PSA je zariadenie na výrobu dusíka založené na technológii adsorpcie tlakovým výkyvom (PSA). Primárne sa používa na oddelenie vysoko čistého dusíka zo vzduchu a nachádza široké uplatnenie v priemysle, laboratóriách a medicínskych oblastiach.


Schematický diagram procesu generátora n2


nedefinované


Dusík produkovaný generátorom dusíka delíme na dusík normálny (čistota 95%-99.99%) a dusík vysokej čistoty (čistota 99.995%-99.9997%). Normálny dusík sa vyrába, ako je znázornené na vyššie uvedenom diagrame, a je rozdelený do troch hlavných komponentov: vzduchový kompresor, systém čistenia vzduchu a systém výroby dusíka. Systém čistenia vzduchu môže byť podľa potreby vybavený studenou sušičkou, adsorpčnou sušičkou alebo kombinovanou sušičkou a generátor dusíka n2 môže byť podľa potreby vybavený zodpovedajúcou akumulačnou nádržou. Tieto tri zložky budú stručne predstavené nižšie.


Systém stlačeného vzduchu (CAS)

Systém stlačeného vzduchu pozostáva z kompresora a vzduchovej vyrovnávacej nádrže (na zabezpečenie stlačeného vzduchu potrebného pre dusíkovo/kyslíkové zariadenie VPS). Proces vyžaduje, aby systém poskytoval stabilný výstupný tlak a dostatočný objem vzduchu. Vzduchový kompresor je skrutkový kompresor so vstrekovaním oleja so spoľahlivou prevádzkou, jednoduchou údržbou, nízkou hlučnosťou a bez základnej prevádzky.


Systém čistenia stlačeného vzduchu

Stlačený vzduch z vyrovnávacej nádrže najskôr vstupuje do 9-stupňového filtra a potom vstupuje do chladiacej sušičky. Stlačený vzduch sa nechá násilne vychladnúť, takže vodná para vo vzduchu kondenzuje a kondenzuje na kvapalnú vodu strhávanú prachom a olejom a je odvádzaná zo stroja.

Posledným stupňom sušičky je presná filtračná skupina, ktorá pozostáva z dvoch stupňov filtrov. Ide o 7-stupňový filter hlavného vedenia a 3-stupňový vysoko účinný filter na odstraňovanie olejovej hmly.

7-stupňový filter prívodu vzduchu má presnosť 1 um, ktorý odfiltruje 1 um a väčšie pevné a kvapalné častice, so zvyškovým obsahom oleja 1 ppm w/w.

3-stupňový vysokoúčinný filter olejovej hmly s presnosťou filtrácie 0.01 um, odfiltruje 0.01 um a väčšie pevné a kvapalné častice, zvyškový obsah oleja 0.001 ppm w/w.


Systémy s premenlivým tlakom adsorpcie dusíka

Generátor n2 je založený na čistom stlačenom vzduchu ako surovine a uhlíkovom molekulovom sitku ako adsorbente, pričom využíva princíp adsorpcie s premenlivým tlakom na získanie dusíka pri izbovej teplote. Podľa rozdielu adsorpcie kyslíka a dusíka na povrchu uhlíkového molekulového sita a rôznej rýchlosti difúzie kyslíka a dusíka v uhlíkovom molekulovom site riadi programovateľný ovládač otváranie a zatváranie naprogramovanej šírky, aby sa realizoval proces tlaková adsorpcia a dekompresná desorpcia, aby sa dokončila separácia kyslíka a dusíka a získal sa dusík požadovanej čistoty.


Technické špecifikácie

Prietok: 3~5500Nm³/h
Rosný bod: ≤-73℃
Čistota: 95%~99.9995%.


Vlastnosti

Rýchle spustenie, s kvalifikovaným dusíkom dostupným za 15 až 30 minút;
Plne automatická prevádzka zariadenia, celý proces môže byť bez dozoru;
Efektívne plnenie molekulových sít pre pevnejšiu, pevnejšiu a dlhšiu životnosť;
Stabilný a nastaviteľný tlak, čistota a prietok, aby vyhovovali rôznym potrebám zákazníkov;
Rozumná štruktúra, pokročilé procesy, bezpečnosť a stabilita, nízka spotreba energie;


Systémy hydrogenácie dusíka (alebo uhlíka) a čistenia

Zariadenie na čistenie dusíka navrhnuté našou spoločnosťou je tradičný proces čistenia dusíka hydrogenačného a deoxygenačného typu. Princípom je použitie špeciálneho paládiového katalyzátora 506HT na odstránenie nečistôt kyslíka, vodných pár a prachu z dusíka pomocou katalýzy, adsorpcie a filtrácie na získanie dusíka vysokej čistoty s 99 % čistotou dusíka z generátora dusíka ako suroviny. A špeciálne formulovaný paládiový katalyzátor typu 506HT umožňuje, aby kyslík v dusíku chemicky reagoval s vodíkom za pôsobenia katalýzy takto:
2H2+O2  ==  2H2O


Pre tento čistiaci systém

Objem manipulačného plynu: 10-500 Nm3/h
Čistota surového dusíka: ≥99 %
Čistota dusíka produktu: 99.9995 % Obsah kyslíka: ≤ 1 ppm
Rosný bod: ≤-60℃~-70℃
Výstupný tlak dusíka produktu: 0.1 MPa-0.6 MPa


Jinhonggas predáva malý lokálny plynový generátor PSA, ktorý ponúka výhody ako jednoduchá konštrukcia, jednoduchá obsluha, nízka spotreba energie a malé rozmery. Tieto generátory dusíka PSA sú vhodné najmä pre potreby výroby dusíka v malých prevádzkach. Široko sa používajú na ochranu dusíka v priemyselných odvetviach, ako sú kovové vlnovce, SMT (Technológia povrchovej montáže), tvrdé zliatiny, nitrid vanádu, ferovanádium a tepelné spracovanie mechanických dielov. Používajú sa tiež na čistenie dusíkom a prevenciu oxidácie pri spracovaní medi, farmaceutickom a chemickom priemysle a procesoch výroby plaveného skla. Ak máte akékoľvek požiadavky, neváhajte nás kontaktovať a informujte sa o cenách generátorov dusíka. Uvítame vaše otázky a radi vám poskytneme potrebné informácie.

dotaz
Súvisiace produkty

Horúce kategórie